Oferujemy okładzinę cierną formowaną według wytycznych wskazanych przez klienta lub w postaci prasowanych arkuszy, z których wycinamy kształty o dowolnych parametrach. Okładzina cierna to materiał bezazbestowy, którego odpowiednia obróbka pozwala uzyskać jednorodny materiał wyróżniający się między innymi:

  • wysokim współczynnikiem tarcia w szerokim zakresie temperatur,
  • niskim i równomiernym zużyciem,
  • cichą i stabilną pracą,
  • niewielkim zużyciem powierzchni współpracujących.

Ponadto okładzina cierna odznacza się skutecznym hamowaniem, dzięki czemu może być stosowana w pojazdach o wysokiej intensywności cykli hamowania. Niewątpliwą zaletą okładziny jest także elastyczność i wynikająca z niej odporność na pękanie, które uzyskuje dzięki wykorzystaniu włókiem aramidowych.

Zastosowanie okładzin ciernych

Okładziny cierne dostępne w naszej ofercie znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża siła hamowania, a także w urządzeniach, gdzie hamowanie ma miejsce bardzo często. Najczęściej wykorzystywane są w hamulcach stożkowych, tarczowych i bębnowych. Zakres naszych usług obejmuje wykonanie okładziny zbrojonej i nacinanej do hamulców bębnowych.

Rodzaje okładzin ciernych

Oferujemy różne parametry okładzin ciernych. Dostępne są również w różnych wersjach wykonania. Okładziny cierne formowane GC-E, GC-ES, GC-MK i GC-PZ produkowane są w dwóch twardościach standardowych i różnych wersjach wykonania. Oferujemy przede wszystkim okładziny:

  • zbrojone siatką – oznaczenie +Z,
  • nacinane standardowo lub według rys klienta – oznaczenie +N,
  • o twardości standardowej od 55° do 65° Sh D – oznaczenie +6,
  • twardości powyżej 75° Sh D – oznaczenie +8.

W ofercie dostępne są także okładziny cierne formowane GC-BO, które produkujemy wyłącznie w twardości powyżej 75° Sh D. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym asortymentem szczotek stalowych Rotax. Oferujemy najlepsze jakościowo produkty, które odznaczają się długą żywotnością. Dostarczamy solidne i wygodne w użytkowaniu narzędzia sprawdzonych marek.